М'ясорубки електричні


М'ясорубки електричні

А чи знаєте ви як виглядала перша м'ясорубка? Раніше, до винаходу м'ясорубки, яка зараз доступна будь-якій господині, для приготування фаршу з м'яса використовували особливий вигнутий півколом, дворучний ніж.

Таким ножем потрібно було неодноразово, хитаючи з боку в бік, проходити по шматках м'яса. Але і відповідно, фарш був не надто подрібнений, а був досить грубим.

Там, де м'ясного фаршу потрібно було велика кількість, наприклад для виготовлення ковбас, в 19 столітті застосовували особливу машину, в якій був ряд спеціальних ножів, які механічно опускалися і піднімалися над круглої дерев'яної колодкою.

Колодка на якій розташовувалося м'ясо автоматом переверталося при кожному підйомі ножів переверталося на невеликий кут, і при опусканні вони могли потрапити на інше місце. Протягом 40 хв. Машинка, яка приводилася в дію за допомогою коня або електродвигуном потужністю 0,75 кінських сил, здатна була перетворити фарш з 25кг м'яса.

Інший варіант промислової м'ясорубки був ротаційним: м'ясо спочатку нарубані на невеликі шматочки, поміщали в обертовий чан, над яким знаходився робочий орган з 3-х таких же які оберталися навколо власних осей циркулярних ножів. Протягом 20хв. перероблялося 62кг свинини або ж 50кг яловичини.

Для домашніх кухонь були подібні ручні машинки невеликих розмірів. У них вигнуті ножі опускалися і піднімалися за допомогою руху важеля, який качала домогосподарка.

Найближче до сучасної м'ясорубки, хоча б зовні, можна назвати «м'ясний млин». В її циліндричному корпусі обертався від рукояті вал, з якого в гвинтовому порядку виступали сталеві штифти. Ці штифти просували шматки крупно нарізаного м'яса, які заправлялися в воронку, через ряд коротких ножів, які виступають знизу і зверху половинок корпусу. М'ясо, потрапляючи між цими ніжками, немов як настригають ножицями. Отриманий м'ясний фарш, як і в сучасній м'ясорубці, виходив з іншого боку циліндра.

У 19 столітті винахідниками було придумано кілька різновидів м'ясорубок.

Найкраща машина називалася - «Звичайна Американська», яка складалася з двох рядів ножів, по 9 ножів в ряд.

Такі ножі повинні були неодмінно вийматися, як для їх точіння, так і для того щоб вимивати їх в теплій, але не гарячій воді. Шнекова м'ясорубка до сьогоднішнього дня не сильно видозмінювалася. Ну звичайно ж найактуальніше модернізування - це електрична тяга.

Отже, перші електричні м'ясорубки були зроблені на початку 20 століття.

Але вони були дуже великих розмірів і тому в домашніх умовах не застосовувалися. Моделі зменшених розмірів стали випускатися в середині 40-х років минулого століття.

При виборі м'ясорубки варто звернути увагу на: - Потужність (від 400Вт до 4500Вт), чим вище потужність мотора, тим більша кількість м'яса можна подрібнити за лічені хвилини, але для домашнього користування вистачає і 400-500Вт; - Особливі насадки, які подрібнюють не тільки м'ясо, а й інші продукти; - Наявність штовхача (зазвичай виготовлений із пластику, з його допомогою м'ясо та інші продукти проштовхують в завантажувальний отвір, яке зазвичай подовжене і оберігає руки кулінара від пошкоджень); - лоток для завантеження продуктів (в основному виготовлений із пластику, але все частіше зустрічається з металу) - Кількість сіток (решіток), (зазвичай в комплекті йдуть 2шт для великого та дрібного подрібнення).


В цій категорії немає товарів.