Ваги кухонні та підлогові


Ваги кухонні та підлогові

Ваги - пристрій або прилад для визначення маси тіл за чинним на них вазі.

Ваги - це один з найдавніших приладів і вважається, що до винаходу вагів оцінював масу предметів, зважуючи їх на долонях рук.

Важливо відзначити, що найдавніші зразки ваг знайдені археологами датуються 5 тисячоліття до нашої ери і використовувалися в Месопатаміі (Близький Схід).

Ваги розвивалися «у ногу» з розвитком торгівлі і потрібен був прилад, який був здатний зважувати товар, призначений для продажу.

Найдавнішою формою ваг була горизонтальна балка, по кінцях якої звисали чаші.

На одну з них клали зважується товар, а на іншу - наприклад, мірою для зважування довго були зерна злаків.

Також існувала й інша система вимірювання ваги у римлян. При цій системі пересувається гиря, і точка опори і положення приросту залишаються незмінними.

Відлік вівся по нанесеній на стрижень шкалою. Ці перші ваги важелів називали безменом.

Ваги і вагарі користувалися в давнину дуже великою пошаною і були присутні на всіх важливих торговельних угодах.

Ваги також використовували для того, щоб відрізняти коштовні камені від фальшивих аналогів.

Пізніше, на зміну природним стандартам ваги прийшли гирі. Греки, в свою чергу застосовували квадратні і прямокутні пластини, круглі, конусоподібні або багатогранні шматки свинцю, бронзи.

Римляни теж використовували кулі, кубики, круглі шайби зі свинцю або каменю.

Слід додати, що мешканці Стародавнього Світу ставилися до процесу створення ваг з фантазією - гирям часто додавалися різні художні форми. Гирі виготовлялися у вигляді різних звірів, жіночих фігур, голів богів.

У Древній Русі товари зважували на разноплечіх вагах - скалвов. Пізніше в Стародавній Русі стали використовувати і нерівноплічні ваги. Називалися вони «пуд». Ваги майстрували ковалі за що і користувалися великим попитом і повагу.

Історики відзначають, що до кінця 15 століття турботливою берегинею мір і ваг була Церква. У монастирях і храмах з'явилися перші доглядачі за правильністю вимірювань. Згодом заходи по боротьбі з обважування і обмірювання посилювалися.

У 1842 році в Петербурзі було засновано «Депо зразкових мір і ваг».

У 1982 році вченим і зберігачем там був призначений Дмитро Іванович Менделєєв.

Туди торговці зобов'язані були приносити на перевірку свої вимірювальні прилади. Через рік заклад став називатися «Головною палатою мір і ваг». Сьогодні це Науково - Дослідницький Інститут метрології.

Отже, портативні ваги - ті самі ваги, якими ще недавно користувалися торговці для зважування овочів і фруктів, на основі пружини, створив 1698 році німецький винахідник Крістоф Вайгель.

Далі, розвиток торгівлі призвело до того що створювалися ваги, здатні витримувати великі навантаження. У різних галузях застосовувалися найрізноманітніші конструкції для зважування конкретних видів продукції.

На сьогодні найпоширенішими видами ваг для вимірювання чого-небудь, є цифрові ваги.


В цій категорії немає товарів.